وزیر بهداشت:

کنکور سراسری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در تاریخ مقرر برگزار می‌شود

نمکی اعلام کرد: کنکور سراسری و ارشد با رعایت پروتکل‌های بهداشتی سختگیرانه‌تر از کنکور دکتری در تاریخ مقرر برگزار خواهد شد.

سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پس از جلسه عصر امروز با موضوع برگزاری آزمون‌های کنکور سراسری و کارشناسی ارشد که با حضور وزرای بهداشت، علوم و تعدادی از نمایندگان مجلس برگزار شد، گفت: کنکور سراسری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی سختگیرانه‌تر از کنکور دکتری در تاریخ مقرر (۳۱ مردادماه) برگزار خواهد شد.

وزیر بهداشت گفت: بزرگترین دغدغه ما سلامت عزیزان و جگرگوشانمان بود و باید دانست که ما هر فرزندی را فرزند خودمان می انگاریم، جلسه مفصلی در دو روز داشتیم و برای اینکه عزیزان از بلاتکلیفی در بیایند همه به این نتیجه رسیدیم که باید به یک وفاق برسیم.

او افزود: در جلسه امروز قرار شد کمیته‌ای متشکل از روسای دو کمیسیون مجلس و تعدادی از نمایندگان منتخب این کمیسیون‌ها و تعدادی از کارکنان وزارت بهداشت، وزارت علوم و سازمان سنجش  تشکیل شود و پروتکل‌های بهداشتی سختگیرانه‌تر از کنکور دکتری را کنکور سراسری اجرا و در سه مرحله نقل و انتقال داوطلبان به حوزه امتحانی، داخل حوزه امتحانی و هنگام خروج از حوزه این پروتکل ها را دنبال کنیم.

نمکی گفت:‌ قرار شد در مناطق مختلف پروتکل ها تغییر کند،‌ به عنوان مثال در استان سیستان و بلوچستان و هرمزگان به دلیل گرما و اقلیم متفاوت باید فاصله ها را متفاوت ببینیم و مقرر شد بیش از ۲۰ درصد فضای هر حوزه امتحانی اشغال نشود و حداقل فاصله گذاری ها ۲ متر باشد و ماسک و پک بهداشتی برای داوطلبان تهیه کنیم چرا که ممکن است در طول آزمون برای ماسک داوطلب مشکلی پیش بیاید، به همین دلیل باید ماسک در اختیار داوطلب قرار گیرد.

او ادامه داد: قرار شد در نظارت از مجلس شورای اسلامی، سازمان بسیج و سازمان های مردم نهاد که در مدیریت کرونا به ما کمک کردند کمک بگیریم و در رابطه با کنکور سراسری در برخی رشته ها بازنگری کنیم و رشته هایی که داوطلب کمی دارند، به نحوی بارشان را از کنکور کم کنیم.

نمکی یادآوری کرد: در نهایت تصمیم شد کنکور در زمان مقرر برگزار شود و خانواده ها و داوطلبان از اضطراب خارج شوند و مجریان آزمون هم تکلیفشان را بدانند اما تضمین می دهیم نظارت ها بر اجرای پروتکل ها به قدری قوی باشد که یکی از عزیزان ما دچار بیماری نشود.

انتهای پیام/

منبع :https://www.yjc.ir/00VF7C

درباره ما

می خواهم موعودی شوم

در اندیشه ام انتخاب خانه ای است تا در آن رشد کنم و موفقیت هایم را در آسمان آن جستجو نمایم. برای برداشتن گام اول در ارزیابی علمی ورود به متوسطه دوره اول موعود سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ ثبت نام می کنم.

اطلاعات تماس

نشانی : شيخ فضل الله غرب به شرق، دسترسی محلی قبل از خروجی يادگار امام، ابتدای کوچه ذوقی، پلاک 23
تلفن : 66519215 - 66538069
کدپستی : 1459874544
دفتر مجتمع : 442182222
روابط عمومی و ثبت نام مجتمع : 66538032

سایت های مرتبط

ورود به وب سایت دوره دوم متوسطه