درباب خواص گردش با بچه ها

گردش رفتن تو باغ و بر با بچه واقعا خوش میگذره، آره این جمله غریب ولی درسته.
 زمانی که تصمیم گرفتیم زندگی یک نواختی نداشته باشیم در واقع تصمیم گرفتیم با همه سختی های گردش با بچه از خونه بزنیم بیرون. یا اگر هم تو خونه میمونیم تا جایی که میتونیم از زندگی مدرن امروزی دور باشیم.  
من فکر میکنم که تو این زندگی های جدید و مدرن بهترین چیزی که میتونیم در اختیار بچه هامون بزاریم طبیعت هست. ارزش گذاشتن و احترام به طبیعت رو بهشون یاد بدیم و بفهمند که وقتی از روزمرگی خسته شدن بهترین چیز اینه که بزنن برن تو دل طبیعت.
در غالب همین گردش رفتن متوجه شدم ظرفیت خیلی از چیزها در هادی و حسام تغییر کرده. متوجه شدم که در مقابل گشنگی، خستگی و نبود امکانات غر نمی زنند. ناخودآگاه یاد می گیرند که چجوری مشکلاتشون رو حل کنند. چطوری خودشون دوتا همدیگه رو تحمل کنند. گاهی برای خودمون مقصد می زاریم و می گیم می ریم تا به اینجا برسیم و استراحت کنیم. یه وقتا فقط میریم تا در کنار درخت ها، سنگ ها و آب ها راه بریم. میریم تا یاد بگیریم همیشه رفتن برای رسیدن نیست رفتن میتونه برای تغییر کردن باشه . رفتن میتونه تو را عوض کنه. یاد می گیریم که در همه حال و همه سنی می تونیم تغییر کنیم.
 
حالا که دارم فکر می کنم، می بینم با همه این آزادی های که تو سفر با بچه  داریم. یه چارچوبی هم در سفر رعایت میشه که همین باعث میشه بچه ها کم نیارن…
به قلم عارفه طباطبایی
 
استفاده از مطالب این بخش، بدون درج نام نویسنده جایز نیست و ضمان شرعی دارد