لوگوی مدرسه موعود

موعودی ام زیرا به اهداف زیر می‌اندیشم :

رشد علمی و تربیتی در کنار هم برایم مهم است ؛ برای داشتن محیطی امن، همراه با دوستی و احترام تمام تلاش خود را می کنم ؛ از به کارگیری رویکردهای نوین آموزشی در مدرسه استقبال می کنم ؛ در کنار معلمین و مشاورین متعهد و مجرب خود به سلامت جسم و روان خود اهمیت می دهم ؛ با تکیه بر تفاوت های خود با دیگران بر رشد استعدادهای منحصر به فرد خویش تاکید دارم ؛ و در نهایت فردی مسئولیت پذیر، موفق، دیندار، کارآفرین و یادگیرنده از خود خواهم ساخت تا بیشترین ارزش ها را برای خویشتن و خانواده خود در منزل و مدرسه خلق نمایم.

توجه به تفاوت فردی و استعدادی

موعود با تکیه بر شناخت و درک استعدادها و تفاوت‌های فردی، سعی دارد با هدایت و برنامه‌ریزی و ارزیابی متناسب با هر دانش‌آموز به ایجاد خودآگاهی در او کمک کرده و با تکیه بر شناخت تیپ‌های شخصیتی، هوش‌های چندگانه، استعداد تحصیلی و تفاوت فراگیری در شرایط یکسان مسیر موفقیت او را هموار سازد.

توجه به سلامت جسم و روان

موعود توجه به تغذیه، ورزش و تفریح، روابط خانوادگی - اجتماعی و امور معنوی دانش آموزان را یکی از اصول خود می‌داند و ضمن حفظ و رشد متناسب سلامت جسمی و روانی دانش آموزان و آموزش مهارت‌های مراقبت از خود ، سعی در ارتقای عزت نفس در نوجوانان با به کار گیری متخصصین خواهد نمود.

ایجاد شوق یادگیری

هدف موعود تربیت فردی است که مشتاقانه به دنبال توسعه یادگیری از آغاز تحصیل تا پايان عمر در شرايط گوناگون زندگي باشد. چنین فردی سخت کوش، با انگیزه، با اعتماد به نفس و متعهد به رشد شخصی است و با استفاده از آموخته‌ها در فعالیت‌های روزمره زندگی و استفاده از تجارب دیگران یادگیری را در همه زمان‌ها و مکان‌ها تجربه کرده و به مدرسه و معلم محدود نمی‌داند.

رشد مسئولیت‌پذیری

هدف موعود تربیت فردی با تعهد درونی و پایبندی به قوانین مدرسه و جامعه و معیارهای مهم اخلاقی و اجتماعی است. فردی که با تلاش مشتاقانه برای برعهده گرفتن داوطلبانه و اصلاح کارها، امور را به موقع و بدون نیاز به یادآوری وظایف محوله در امور شخصی، خانوادگی، مدرسه و جامعه انجام داده و پیامد های افکار و رفتار خود را می‌پذیرد.

پرورش کارآفرین

هدف موعود تربیت فردی است ریسک‌پذیر، خلاق و نوآور، ایده‌پرداز و دارای مهارت‌های: حل مسئله و تصمیم گیری، بازاریابی، مدیریت مالی، مدیریت تغییر، ارتباط موثر، کارتیمی و مهارت‌های رهبری (خود نظمی، پشتکار، مثبت نگر، مديريت زمان) که در نهایت موفق به ارایه محصول، خدمت و بازار جدید منجر شود.

تقویت دینداری

هدف موعود نهادینه‌سازی اصول دین، احکام و اخلاق در دانش‌آموزان برای رسیدن به حیات طیبه است این کار از طریق باور قلبی و عقلی به توحید، نبوت، امامت‌ و معاد و پایبندی عملی به احکام و فضائل اخلاقی با تدبر در قرآن و سیره اهل بیت و تاکید بر جنبه اجتماعی دین محقق خواهد شد.